Strona głównaWiadomościWykorzystują mechanizmy YouTube’a do szantażowania YouTuberów

Wykorzystują mechanizmy YouTube’a do szantażowania YouTuberów

YouTube dla wielu osób stał się sposobem na życie, a nawet miejscem pracy. Jednak nie wszyscy wykorzystują go tak, jak powinni. Okazuje się, że niektórzy używają mechanizmów YouTube’a do szantażowania twórców filmów. Jak? Już spieszę z wyjaśnieniami.

Na YouTubie niemal każdy może zgłosić naruszenie wytycznych dla społeczności. Serwis, ze względu na swoją wielkość i liczbę publikowanych materiałów, nie jest w stanie sprawdzać wszystkiego ręcznie. Dlatego nad całością kontrolę trzymają automatyczne algorytmy. Niestety, ktoś wpadł na pomysł, aby wykorzystywać ten mechanizm do szantażowania twórców na YouTubie.

Zobacz: Oszustwo na YouTubera? Tego jeszcze nie było

Zgłoszenia naruszenia wytycznych społeczności nie są niczym nowym na YouTubie. Spotkał się z tym niemal każdy, kto publikował wideo w serwisie. Bardzo często są one zupełnie bezpodstawne, a nawet wykorzystywane przez niektóre filmy do cenzurowania. Na szczęście jedno ostrzeżenie nie jest niczym złym. Drugie może powodować już pewną nerwowość, bo w razie dostania trzeciego naszego konto zostaje zamknięte. Byłoby to tragedią dla każdego twórcy na YouTubie. No właśnie…

Zobacz: CDA.PL zaprasza do współpracy znanych YouTuberów

ObbyRaidz to niewielki twórca na YouTubie, który ma aktualnie niecałe 8 tys. subskrybentów i publikuje przede wszystkim wideo z Minecrafta. Niestety, spotkała go przykra sytuacja. Firma ViperHCF zgłosiła dwa naruszenia wytycznych społeczności do jego filmów. YouTuber otrzymał przez to ostrzeżenia i jest o jedno zgłoszenie od zamknięcia kanału. Ale na tym sprawa się nie kończy. Użytkownik o nazwie VengefulFlame, który rzekomo reprezentuje firmę ViperHCF, zgłosił się do YouTubera i zaczął go szantażować. Zażądał od niego 150 dolarów na PayPala lub 75 dolarów w Bitcoinach. Jeśli ObbyRaidz nie spełni jego warunków, to ten zgłosi trzecie naruszenie wytycznych społeczności i doprowadzi do zamknięcia kanału.

ObbyRaidz postanowił odwołać się od dwóch wcześniejszych wniosków, ale zostały one automatyczne odrzucone przez automat YouTube’a. Tak to niestety działa i problem ten wielokrotnie był podnoszony przez wielu twórców, także tych większych. Teraz YouTuber próbuje skontaktować się z żywym pracownikiem serwisu, aby wyjaśnić z nim całą sytuację. Jestem bardzo ciekawy, czy mu się to uda. Jeśli nie, to serwis Google’a tylko udowodni, jak durne są jego mechanizmy i jak wiele trzeba w tej kwestii jeszcze poprawić. Zresztą cała ta sytuacja już jest tego dowodem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. To ja mam propozycję – przycelujmy w coś konkretnego – zamknijmy tak np. Kanał Netflixa albo jakieś BeyonceVEVO. Wówczas korporacje szybko dostrzegą problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię