Strona głównaWiadomościOprogramowanieNie da się zaktualizować ani nawet zainstalować Windowsa 10 na nowo? Jest...

Nie da się zaktualizować ani nawet zainstalować Windowsa 10 na nowo? Jest na to sposób

Co chwilę użytkownicy i eksperci od bezpieczeństwa wykrywają kolejne błędy w systemach Windows. Najnowszy nie pozwala wielu osobom na całym świecie na zaktualizowanie lub nawet zainstalowanie na nowo „dziesiątki”. Na szczęście jest na to proste rozwiązanie.

Wiele osób na całym świecie donosi, że ma spory problem z Windowsem 10. Nie są w stanie pobrać żadnej aktualizacji przy pomocy Windows Update, nie mogą też zaktualizować Windows Defendera, zainstalować niektórych aplikacji z Microsoft Store, a nawet zainstalować czystej wersji systemu. Gdy próbują coś z tego zrobić, to pojawia im się jedynie informacja o błędzie. Można powiedzieć, że są skazani na taki system, jaki mają aktualnie zainstalowany.

Zobacz: Masz rok na zmianę Windowsa 7 na nowszą wersję

Na razie nie wiadomo, co jest dokładną przyczyną. Na forach można znaleźć sugestie, według których winni są niektórzy dostawcy internetu, ale nie jest to szczególnie prawdopodobne. Poza tym błąd zdaje się dotykać nie wszystkich wersji Windowsa 10 i spora część osób nie ma żadnych problemów z prawidłowym działaniem usługi. Na szczęście jest prosty sposób, który rozwiązuje problem.

Zobacz: Windows, 10 jako miesięczna subskrypcja? Śmiałe plany Microsoftu

W pierwszej kolejności zależy zresetować router. W tym celu wystarczy odłączyć go z prądu lub po prostu wyłączyć na około 10-20 sekund. Po tym urządzenie powinno prawidłowo skonfigurować połączenie i jest spora szansa, że problem zniknie. Jeśli to nie pomogło, to trzeba ręcznie przestawić DNS-y. W tym celu wchodzicie w ustawienia -> sieć i internet -> stan -> zmień opcje karty. Następnie z listy wybieracie aktualne połączenie i klikacie na nim prawym przyciskiem myszy, aby wejść we właściwości. Na liście szukacie „protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klikacie właściwości. Teraz wystarczy na dole wybrać „Użyj następujących adresów serwerów DNS” i wpisać 8.8.8.8 jako preferowany serwer DNS oraz 8.8.4.4 jako alternatywny serwer DNS. Nie martwcie się – są to publiczne adresy DNS Google. Po tym wystarczy jeszcze zrestartować system.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię