Strona głównaEsportCounter-StrikeMajor CSGO oficjalnie - po raz pierwszy w Brazylii!

Major CSGO oficjalnie – po raz pierwszy w Brazylii!

Brazylia w końcu się doczekała! ESL oficjalnie ogłosiło, że kolejny Major CSGO wreszcie odbędzie się w Rio de Janeiro. Turniej zaplanowano na przełom października i listopada.

Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się już w chwilę po finale PGL Major Antwerp, ale oczywiście historia Majora w Rio sięga o wiele dalej. W 2020 roku, gdy zaplanowano go po raz pierwszy, najpierw datę zmieniono, a potem cały event musiał zostać odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Potem nastąpiła pandemiczna przerwa, kiedy w ogóle nie organizowano tej rangi turniejów – Valve wyszło ze słusznego skądinąd założenia, że Major powinien być rozgrywany na hali i z tłumem kibiców. Gdy warunki na to pozwoliły, kolejne dwa turnieje tej rangi rozegrano w Sztokholmie i Antwerpii.

IEM-Rio-2022-Major

Teraz jednak Brazylijczycy otrzymują to, na co sobie zapracowali i na co zasługują. Major CSGO po raz pierwszy zagości na brazylijskiej ziemi. Tamtejsza publiczność ma opinię jednej z najbardziej zaangażowanych scen CS:GO na świecie, a i wśród zawodników nie brakuje ludzi zasłużonych – że przypomnę tu tylko erę dominacji brazylijskiego składu, grającego pod banderą SK Gaming.

Całe wydarzenie rozgerane zostanie w dniach od 31 października do 13 listopada. Faza play-off rozstrzygnie się w Jeunesse Arenie, mogącej pomieścić 15 tysięcy widzów. W turnieju jak zwykle zobaczymy 24 ekipy, walczące o pulę miliona dolarów. Bilety na to wydarzenie będzie można kupić od 25 maja w cenie od ok. 79 złotych za jeden dzień, przez 336 złotych za weekend, do 1775 złotych (w przeliczeniu z reala brazylijskiego) za bilet God Mode.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceESL
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię