Strona głównaGryAktualnościMamy dobre informacje! Xbox Game Pass wkrótce zagości na PC-tach

Mamy dobre informacje! Xbox Game Pass wkrótce zagości na PC-tach

Informacja potwierdził sam Satya Nadella – prezes Microsoftu, w trakcie rozmowy z inwestorami. Wkrótce na PC-tach zagości usługa Xbox Games Pass, do tej pory dostępna tylko na konsoli amerykańskiej firmy.

Co to oznacza dla PC-towców? Dostęp do ponad 100 gier za miesięczną opłatą w wysokości 10 dolarów. Tak przynajmniej wygląda to w wersji na Xboxa. W usłudze od razu debiutują wszystkie gry, które są tworzone przez sam Microsoft. Oznacza to, że w dniu premiery abonenci Game Pass otrzymają dostęp do Gears of War 5, nowych części Forzy czy też Crackdowna 3. Identycznie działa między innymi Origin Access Prime.

Zobacz także: Microsoft zatrudnia byłego pracownika Rockstar i ma jeszcze kilka etatów do obsadzenia – szykuje się coś dużego?

Satya Nadella nie zdradził, jak dokładnie usługa miałaby działać, ale najprawdopodobniej zostanie połączona ze Microsoft Store. Jej częścią powinna być inicjatywa Play Anywhere, w ramach której wystarczy kupić daną grę na PC lub Xbox One, aby móc jednocześnie grać na drugiej platformie. Co więcej, między urządzeniami synchronizują się stany zapisów, więc w każdej chwili można np. na komputerze kontynuować rozgrywkę zakończoną na konsoli.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie Xbox Game Pass zagości na komputerach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię