Strona główna Gry Aktualności DICE potwierdza: Battlefied V na konsole z gorszymi serwerami

DICE potwierdza: Battlefied V na konsole z gorszymi serwerami

- Reklama -

Nie mamy dobrych wiadomości dla posiadaczy konsol, którzy planowali grać w Battlefielda V. Przyjdzie Wam się mierzyć na gorszych serwerach niż graczom PC-towym. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez DICE.

DICE potwierdziło, że Battlefield V został ozłocony. To oznacza, że gra została ukończona i nie grożą jej już żadne opóźnienia. Z tej okazji – David Sirland, producent nowego Battlefielda, postanowił odpowiedzieć na kilka pytań graczy za pośrednictwem Twittera. Jedno z nich dotyczyło serwerów do gier online i ich taktowania. Okazuje się, że PC-towcy będą mieli pod tym względem dużo lepiej.

Zobacz także: Jeden z deweloperów Battlefield 5 dostał bana w Call of Duty: Black Ops 4

Sirland potwierdził, że serwery dla graczy PC-towych będą miały tickrate 60 Hz. Oznacza to, że informacje będą odświeżane 60 razy na sekundę. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o serwerach konsolowych. Na PlayStation 4 i Xbox One gracze dostaną serwery 30 Hz, więc dwa razy gorsze. Dla porównania CS:GO ma serwery z tickratem 64, a gracze i tak narzekają i chcieliby 128.

Zobacz także: Wojenne Historie, czyli tryb solo Battlefield V – zobacz zwiastun

Czy to aż tak duży problem? Niestety, ale tak. Niski tickrate to przede wszystkim ogromne różnice między tym co widzi gracz, a tym co rzeczywiście rejestruje serwer. Przygotujcie się, że możecie ginąć na dziwne sposoby. Co ciekawe, DICE ma mieć przygotowane też serwery 120 Hz, ale one mają być dostępne tylko przy okazji mniejszych trybów rozgrywki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE