Strona głównaGryAktualnościMicrosoft zatrudnia byłego pracownika Rockstar i ma jeszcze kilka etatów do obsadzenia...

Microsoft zatrudnia byłego pracownika Rockstar i ma jeszcze kilka etatów do obsadzenia – szykuje się coś dużego?

Podczas targów E3 2018 Mi Microsoft ogłosił, że dodało pięć nowych studiów do swojego zespołu programistycznego. Dwa z nich są dużymi graczami na rynku Playground Games i Ninja Theory. Na uwagę zasługuje jednak The Initiative, które zostało zbudowane od postaw przez Microsoft i Darrella Gallaghera, byłego szefa Crystal Dynamics.

Wygląda na to, że studio The Initiative szykuje się na coś większego. Do takich wniosków można dość sprawdzając listę zatrudnionych w ostatnim czasie pracowników. Wśród nich znalazł się Tom Shepherd, który przez 11 lat był dyrektorem technicznym w Rockstar w San Diego. Według profilu Shepherda na Linkedin pracował on nad Red Dead Redemption, Grand Theft Auto V, Max Payne 3 i Midnight Club 3.

Na tym jednak nie koniec The Initiative nadal chce zatrudniać kolejne osoby z branży. Do obsadzenia są stanowiska Starszego Inżyniera Rozgrywki Głównego Projektanta Technicznego, Głównego Inżyniera Graficznego i Dyrektora Artystycznego.

Jednak nawet najlepsza ekipa nie wypełni pustki jaką spowodowało odejście jednego z założycieli Microsoftu.

Miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się, nad czym ekipa ma pracować. Czyżby była to odpowiedź na ruchy, jakie poczyniło Sony, które szuka specjalisty do sprzedaży PS5? Czy może mieć to związek z przygotowaniem pierwszego tytułu na Xboxa nowej generacji?

Może tego dowiemy się w przyszłym miesiącu podczas X018? A wy jak obstawiacie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię