Strona głównaGryAktualnościGłos Mario trafił do Księgi Rekordów Guinessa

Głos Mario trafił do Księgi Rekordów Guinessa

Do Księgi Rekordów Guinessa trafiają różne, dziwne rzeczy, np. rekord w miażdżeniu arbuzów udami czy też największa liczba klamerek przypiętych do twarzy w ciągu minuty. Jednak o pewnym nowym zapisie na kartach księgi warto wspomnieć, bo dotyczy świata gamingowego, a konkretnie głosu Mario.

Każdy zna postać Mario. Wąsaty hydraulik w czerwono-niebieskim stroju doczekał się wielu gier z różnych gatunków. To postać ikoniczna i znana na całym świecie pewnie równie mocno, jak Święty Mikołaj. Jak to się stało, że Mario trafił do Księgi Rekordów Guinessa? W sumie to nie on się tam znalazł, a Charles Martinet, który od 28 lat podkłada pod niego głos.

Dzięki grze Super Smash Bros Ultimate Charles Martinet wystąpił w dokładnie 100 grach w roli wąsatego hydraulika, który w większości przypadków trafia nie do tego zamku, do którego powinien. I chociaż tego rekord nie bierze pod uwagę, to warto też wspomnieć, że ten sam aktor udziela głosów zielonemu bratu Mario, czyli Luigiemu, a także złym wersjom obu bohaterów – Wario i Waluigiemu.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Mario trafia do Księgi Rekordów Guinessa. Zarówno Mario i Super Mario to najlepiej sprzedające się gry w historii. Poza tym wąsacz to, według tej samej księgi, najbardziej rozpoznawalna i najdłużej biegająca postać na naszej planecie. W sumie bohater stworzony w 1982 przez Shigeru Miyamoto może pochwalić się kilkunastoma rekordami. Jeśli kosmici istnieją, to oni pewnie też znają Mario.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKitGuru
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię