Strona głównaWiadomościHardwareLaptop HP z grafiką GeForce MX250. Czas na emeryturę wysłużonego MX150?

Laptop HP z grafiką GeForce MX250. Czas na emeryturę wysłużonego MX150?

HP Zhan 66 Pro 14 G2 to jeden z nadchodzących laptopów HP. W jego specyfikacji uwagę przyciąga karta graficzna GeForce MX250.

GeForce MX150 to jedna z najpopularniejszych nie gamingowych kart graficznych jakie możemy spotkać w laptopach. Nie jest to demon wydajności, szczególnie że producenci najczęściej stosują jej słabszy wariant, ale w połączeniu z dobrym procesorem i odpowiednią ilością pamięci RAM jest w stanie uruchomić większość starszych tytułów, przy zachowaniu odpowiedniej płynności animacji i przyzwoitych detali. Nie mówiąc już o takich wyskokach jak Fortnite przy wysokich detalach i średnio ponad 40 klatkach na sekundę. A jak się uprzemy, to i Wiedźmina 3 na niskich delatach odpalimy w 26-30 klatkach.

MX150 jest już jednak na rynku kawałek czasu i w końcu możemy się doczekać jego następcy. Co wiemy na temat MX-a 250? Niestety tylko tyle, że będzie wyposażona w 2 GB pamięci RAM. Niewykluczone, że premiera układu zbiegnie się z prezentacją nowych kart z rodziny Max-Q.

Zobacz: Nvidia Max-Q – mobilna rewolucja dla graczy

A co wiemy na temat HP Zhan 66 Pro G2? Będzie to ultrabook w stosunkowo lekkiej (1.6 kg) i wytrzymałej (MIL-STD810G) obudowie. Wyposażony w procesory Intel i5 oraz i7 8. generacji do 32 GB pamięci RAM, z dyskiem SSD do 512 GB lub HDD do 1 TB, 14-calowym, niedotykowym ekranem. Będzie to raczej sprzęt ze średniej półki, o czym świadczy np. informacja o tylko opcjonalnym podświetleniu klawiatury.

Miejmy nadzieję, że MX250 zaoferuje widoczny skok wydajności w stosunku do MX-a 150. Dzięki temu laptopy niekoniecznie gamingowe pozwolą nam na większe możliwości jeśli chodzi o uruchomienie bardziej wymagających gier.

Źródło: HP; wł

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię