Strona głównaWiadomościMasz GTX-a 1060? Nie instaluj najnowszych sterowników Nvidia GeForce

Masz GTX-a 1060? Nie instaluj najnowszych sterowników Nvidia GeForce

Wielu użytkowników kart graficznych Nvidia narzeka na problemy po instalacji nowych sterowników GeForce 397.31 WHQL. Sprawa dotyczy przede wszystkim zestawów komputerowych z GTX-ami 1060.

Użytkownicy kart graficznych Nvidia GeForce GTX 1060 nie powinni na razie instalować nowych sterowników. Okazuje się, że powodują one spore problemy. Po zainstalowaniu sterowników korzystanie z karty staje się praktycznie niemożliwe. W menadżerze urządzeń pojawia się błąd (Code 43), a po ponownym uruchomieniu komputera wyświetla się okno dialogowe z wymuszeniem instalacji driverów. Niestety, nie rozwiązuje to problemów. Komunikat pojawia się po każdym włączeniu PC-ta.

Ale na tym nie koniec. Wiele osób nie może ustawić wyższej rozdzielczości niż 800 x 640 pikseli. Z kolei inni doświadczają częstego zawieszania się systemu. Wiemy, że na pewno dotyczy to konstrukcji takich marek jak: PNY, Palit, Gainward oraz Zotac. Jedynym rozwiązaniem jest całkowite odinstalowanie sterowników, np. przy pomocy Display Driver Uninstaller i zainstalowanie starszej wersji, oznaczonej jako 391.35.

Nvidia jest już świadoma problemów i bada sprawę. Najprawdopodobniej zachodzi jakiś konflikt z BIOS-ami GTX-ów 1060 i dlatego sytuacja dotyczy tylko tych modeli. Dlatego na razie najlepiej wstrzymać się z instalacją sterowników i poczekać na poprawkę.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię