MediaTek chciało wy… oszukać UL Benchmarks to teraz poniesie tego bolesne konsekwencje. Urządzenia wyposażone w chipset MediaTek znikają ze strony z benchmarkami za oszukiwanie podczas testów.

Znana platforma UL Benchmarks przestała prezentować wyniki wydajności wszystkich urządzeń wyposażonych w procesory MediaTek. Dotyczy to urządzeń Xiaomi, Oppo, Vivo, Sony i Realme. Wszystko za sprawą oszustw jakich dopuścił się producent chipsetów. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że MediaTek podkręcał swoje układy podczas testów porównawczych. Sprawiło to, że osiągały one znacznie wyższą wydajność niż można uzyskać podczas codziennego korzystania.

Zobacz: Pokemon GO – do łapania stworków nie trzeba wychodzić z domu. Przez koronawirusa

Takie działanie wprowadza konsumentów w błąd, bo potencjalnie sięgną oni po produkt bardziej wydajny w testach. W związku z tak rażącym oszustwem UL Benchmarks wyrzucił ze swojej bazy wszystkie smarftony wykorzystujące procesory MediaTek. Jak widać historia lubi się powtarzać. Podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku kiedy to z listy spadły smarftony HTC oraz Samsunga.

Zobacz: Telefon Escobara okazał się pomalowanym Samsungiem

Obecnie na stronie nie znajdziecie żadnych urządzeń wyposażonych w chipsety Helio G90, G70, P96, P65, P60, P20 oraz A22. Oficjalnym uzasadnieniem są rozbieżności w testach stwierdzone przez AnandTech oraz przyznanie się do winy MediaTeka. Co ciekawe, producent procesorów stwierdza, że takie podkręcanie to nic złego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię