Strona głównaKonsoleMediEvil na PS4 będzie pełnoprawnym remakiem a nie remasterem

MediEvil na PS4 będzie pełnoprawnym remakiem a nie remasterem

Już niedługo będziemy mogli zobaczyć pierwszy zwiastun remaku MediEvil w wersji na PlayStation 4. Jak twierdzi Shawn Layden, prezes Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios trailer zostanie udostępniony 31 października.

Layden wyjaśnił również, że gra będzie pełnym remakem, a nie tylko remasterem. Pierwotnie Layden podczas ogłaszania tytułu w 2017 opisywał go, jako pełen remaster na PS4.

To jest remake. Wzięliśmy oryginalny projekt gry i nawiązaliśmy współpracę z deweloperem, który tworzy od nowa MediEvil oryginalny MediEvil z PS1… ten nad, którym sam pracowałem.

Zobacz także: Zmiana PlayStation Network ID powoduje poważne problemy

Studiem developerskim odpowiedzialnym za stworzenie remaku jest Other Ocean Interactive, które stworzyło m.in. IDARB i Giant Cop. Ekipa znana jest również z przeniesienia takich gier jak Minecraft, Stacking i Super Time Force na inne platformy.

Pracujemy z niektórymi osobami, które kojarzyły się z tytułem sprzed 20 lat, dzięki temu możemy upewnić się, że odtworzymy w grze wszystko zgodnie z pierwotnymi intencjami twórców.

Oryginalna wersja Medi Evil to gra typu hack-and-slash, w którym główną postacią był Sir Daniel Fortesque nieumarły rycerz. Gra została opracowana przez Cambridge Studio firmy Sony Computer Entertainment i została wydana na PlayStation w 1998 roku.

Poniżej pierwsza zajawka gry z grudnia zeszłego roku:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepolygon
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię