Strona głównaKonsoleZmiana PlayStation Network ID powoduje poważne problemy

Zmiana PlayStation Network ID powoduje poważne problemy

W przyszłym roku Sony w końcu pozwoli na zmianę PlayStation Network ID, czyli po prostu nicku używanego we wszystkich grach na konsole japońskiego producenta. Już teraz funkcję testuje wybrana grupa osób i donoszą, że powoduje ona sporo problemów.

Mogłoby się wydawać, że zmiana nicku to funkcja tak podstawowa, że nie może jej zabraknąć w PlayStation Network. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Sony do tej pory nie pozwalało na zmianę PSN ID. To ma się zmienić dopiero w przyszłym roku. Na razie funkcja jest testowana przez niektórych graczy, którzy mają z nią sporo problemów.

Zobacz także: PlayStation Classic bez dodatkowych gier

Dlatego też samo Sony zdecydowało się ostrzec graczy, którzy w tym momencie mają możliwość zmiany PSN ID. Jeśli zdecydujecie się na to, to mogą Was spotkać następujące problemy:

  • Utrata dostępu do wcześniej kupionych rzeczy, np. dodatków do gier lub wirtualnej waluty.
  • Utrata postępów w grach, włącznie z zapisami, trofeami i miejscami w rankingu.
  • Niestabilne działanie niektórych gier i aplikacji.
  • Część osób nadal może widzieć stare PSN ID.

Pocieszający jest fakt, że na razie zmiana PSN ID to funkcja beta. Właśnie po to została udostępniona tylko części użytkowników, aby przetestować jej działanie i wyeliminować ewentualne błędy. Miejmy nadzieję, że do przyszłego roku Japończycy uporają się ze wszystkimi usterkami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię