Strona głównaKonsoleNES Mini Classic i SNES Mini Classic wkrótce znikną z półek sklepowych

NES Mini Classic i SNES Mini Classic wkrótce znikną z półek sklepowych

Jakiś czas temu Nintendo zapowiadało, że zapasy NES Classic Mini i SNES Classic Mini będą uzupełniane do końca tego roku. Miał oto zapewnić wystarczającą liczbę konsol do zaopatrzenia wszystkich fanów, którzy chcą je kupić. Dalsza produkcja obu urządzeń nie będzie kontynuowana.

Pomimo tego, że wyniki sprzedaży dla obu miniatur są zaskakująco dobre, to Nintendo nie będzie dalej produkowało mini konsol. Prezes Nintendo Amercia, Reggie Fils-Aime potwierdził, że NES i SNES Classic Mini znikną ze sklepów po świętach. Jednocześnie wskazał on Nintendo Switch Online, jako miejsce docelowe dla klasycznych gier Nintendo.

Zobacz także: Klasyki z Sega Genesis od dzisiaj dostępne na Nintendo Switch

Pracowaliśmy bardzo ciężko, zarówno nad NES Classic, jak i SNES Classic, aby dostarczyć najlepsze gry, które określały to pokolenie graczy. Powiedzieliśmy, że obecne systemy są miejscem dla klasycznych gier. Stwierdziliśmy również, że produkty te [NES Mini, SNES Mini] będą dostępne w okresie świątecznym, a jeśli już się sprzedadzą, znikną. I to wszystko. Sposób, w jaki konsumenci będą mogli uczestniczyć w naszych klasycznych treściach będzie realizowany za pośrednictwem Nintendo Switch Online. Właśnie wydaliśmy trzy nowe gry z NES na tę platformę. Patrzymy na nią, jako główny sposób, w jaki konsumenci uzyskają dostęp do starszej treści.

Szkoda, że Nintendo wycofuje się ze sprzedaży mini konsolek. Jednak jest to zrozumiałe, sprzedaż Nintendo Switch oraz subskrypcja usługi online jest bardziej opłacalna. Po wycofaniu obu konsol ze sprzedaży będziemy mogli spodziewać się „super ofert” od Januszy biznesu. I w tej sytuacji przestaje dziwić tak ostra walka Nintendo ze stronami udostępniającymi ROMy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię