Strona głównaWiadomościRozrywkaMetro 2033: powstanie film na podstawie prozy Głuchowskiego

Metro 2033: powstanie film na podstawie prozy Głuchowskiego

Świat stworzony przez Dmitrija Głuchowskiego m.in. w Metro 2033 jest wdzięcznym tematem dla twórców gier, ale dopiero teraz zainteresowali się nim twórcy filmowi. Rosjanie oficjalnie zapowiedzieli prace nad ekranizacją.

Ekranizacja 2033 powstaje za sprawą rosyjskiego kanału telewizyjnego TV-3 oraz Central Partnership Film i TNT-PREMIER Studios. Informację taką zdradził sam Dmitrij Głuchowski w wywiadzie dla kanału TV-3. Do kin ma trafić na początku 2022 roku. Wcześniej temat chciało podjąć Metro-Goldwyn-Meyer, ale ostatecznie projekt skasowano. Teraz jednak plan wraca, tyle, że interesują się nim nie Amerykanie, a Rosjanie. Zresztą, pewnie to lepiej, bo wersja od MGM miała przenieść całą akcję do Stanów Zjednoczonych, a więc być pozbawiona komunistów i faszystów. Były również pomysły stworzenia serialu, ale wtedy jeszcze Głuchowski był im zdecydowanie przeciwny.

Zobacz: Metro Exodus: Deweloperzy szantażują graczy, że kolejne Metro nie będzie dostępne na PC

Nie wiadomo dokładnie kto ma być odpowiedzialny za powstającą ekranizację, jedyne czego możemy być pewni to fakt, że autor książek zostanie zatrudniony w roli konsultanta. Film ma być pozbawiony ograniczeń wiekowych. Zdjęcia do produkcji mają się rozpocząć w przyszłym roku. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię