Strona głównaGryAktualnościMetro Exodus: Deweloperzy szantażują graczy, że kolejne Metro nie będzie dostępne na...

Metro Exodus: Deweloperzy szantażują graczy, że kolejne Metro nie będzie dostępne na PC

Afera, jaka rozkręciła się wokół Metro Exodus nabiera tempa. Wygląda na to, że ta karuzela szybko się nie zatrzyma, a jej kustoszem nie są sfrustrowani gracze tyko deweloperzy 4A Games, którzy posunęli się do gróźb i szantażu.

Jest to chyba najgorsza z możliwych dróg, jaką mogli wybrać deweloperzy. Najlepsze rozwiązanie to przemilczeć sytuację i nie wdawać się w dyskusję, działać zgodnie z zasadą, że psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Jednak jednego z pracowników firmy podkusiło, żeby wmieszać się do dyskusji. Wszedł on na rosyjskie forum Gameru.net i pod pseudonimem Scynet napisał, że jeśli fani Steam zbojkotują najnowsze Metro i specjalnie nie kupią gry na Epic Games Store, to kolejna odsłona serii nie zostanie wydana na PC.

Zobacz: Metro 2033 i Metro Last Light zalewają fale negatywnych opinii na Steam

Jeżeli wszyscy gracze PC ogłoszą bojkot Metro Exodus, to kolejna odsłona serii na pewno nie pojawi się na PC. Osobiście współczuję naszym lojalnym fanom, ale moja ocena pracy wykonanej przeze mnie i moich znajomych nie zmieni tego.

Tym sposobem 4A Games zawiesiło sobie na szyi kawał mięsa i weszło na plac pełen wygłodniałych psów, kierując tym samym falę hejtu na siebie. Trzeba było siedzieć cicho jeść popcorn i przyglądać się bojom pomiędzy graczami a Epic. Teraz piłeczka jest po stronie graczy.

Zobacz: Metro Exodus: Wydanie pudełkowe będzie zwierało kod do Epic Games Store

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię