Strona głównaEsportCounter-StrikeUstawianie meczów CS:GO spotyka się z pierwszymi przypadkami aresztowań

Ustawianie meczów CS:GO spotyka się z pierwszymi przypadkami aresztowań

Ustawianie spotkań w esporcie (tzw. „match fixing”) kojarzyło się do tej pory głównie z karą w postaci bana. Słynne są przypadki zawodników iBUYPOWER oraz Epsilon Esports, których zawodnicy otrzymali dożywotnie kary od Valve za ten proceder. Jednak może się on skończyć o wiele poważniejszymi konsekwencjami.

W Australii policja odwiedziła sześć osób podejrzanych o ustawianie meczów w oficjalnych turniejach CS:GO. Odwiedziny zakończyły się aresztowaniami, a cała sprawa jest efektem dochodzenia prowadzonego przez służby, które w Australii odpowiedzialne są za sport oraz przestępczość zorganizowaną. Zaczęło się od doniesienia jednego z tamtejszych bukmacherów, która oskarżyła kilku graczy o ustawienie i późniejsze obstawianie spotkań.

Zobacz: Jak mógłby wyglądać Counter-Strike stworzony na Unreal Engine 4? Przepięknie!

Policja twierdzi, że w ten sposób wpłynięto na wyniki na co najmniej pięć pojedynków, które łącznie obstawiono 20 zakładami. Śledztwo doprowadziło do wspomnianych aresztowań osób w wieku od 19 do 22 lat. Grozi im teraz nawet 10 lat więzienia.To pierwszy przypadek w Australii, że ustawianie spotkań kończy się aresztowaniem przez policję. Jednak raczej nie ostatnie, bo tamtejsza policja coraz mocniej przygląda się tej kwestii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię