Strona głównaGryAktualnościBethesda naprawia błąd i usuwa Denuvo ze steamowej wersji Rage 2

Bethesda naprawia błąd i usuwa Denuvo ze steamowej wersji Rage 2

Na początku tego tygodnia zadebiutowała gra Rage 2. Od początku dostępna była jednocześnie na Steamie i dedykowanym launcherze Bethesdy. Rzecz w tym, że obie wersje znacząco się od siebie różniły. Teraz deweloper naprawia swój błąd.

Rage 2 w wersji na Bethesda.net pozbawione było zabezpieczenia Denuvo. To między innymi dzięki temu crackerom tak szybko (w zaledwie 24 godziny) udało się wypuścić piracką wersję gry. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o wersji na Steama. Ta była zabezpieczona przez kontrowersyjny program, który negatywnie wpływa na płynności rozgrywki. Na szczęście Bethesda postanowiła naprawić ten błąd i usunąć Denuvo ze steamowej wersji Rage 2.

Można wręcz powiedzieć, że na Steamie sprzedawana była gorsza wersja gry. Już kilkukrotnie otrzymaliśmy dowody, że Denuvo obniża płynność rozgrywki, wydłuża czasy ładowania i niepotrzebnie obciąża procesor. Podobnie było w przypadku Rage 2. Gracze narzekali na liczne problemy, które często prowadziły nawet do zawieszania się produkcji. Teraz powinny one, przynajmniej częściowo, zniknąć jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Zresztą wypuszczenie na Steamie wersji z Denuvo było błędem Bethesdy. Oprogramowanie ma przecież na celu powstrzymać piratów, a skoro na ich własnym launcherze gra pojawiła się bez DRM, to crackerzy i tak nie mieli problemów z jej złamaniem. Wprowadzanie na rynek jednocześnie zabezpieczonej i niezabezpieczonej wersji nie ma najmniejszego sensu. Na szczęście błąd został już naprawiony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię