Strona głównaWiadomościOprogramowanieMicrosoft zrezygnuje z dwóch aktualizacji Windows 10 rocznie?

Microsoft zrezygnuje z dwóch aktualizacji Windows 10 rocznie?

Tegoroczna, jesienna aktualizacja Windows 10, oznaczona wersją “20H2”, może być ostatnią wypuszczoną przez Microsoft według aktualnego cyklu.

Po wersji 20H2, Microsoft planował wypuścić 21H1, która miała się pojawić w pierwszej połowie 2021 roku, ale niekoniecznie musi to być maj / wiosna. Prawdopodobnie MS zastanawia się nad zmianą cyklu aktualizacji Windowsa i rezygnacją z dwóch update’ów rocznie.

Windows 10 Microsoft

Pierwotnie, modularny Windows 10X miał być “gotowy do wypuszczenia” tej jesieni, a aktualizacja Windows 10 21H1 miała pojawić się wiosną 2021. Okazało się jednak, że Windows 10X zaliczy opóźnienie i nie pojawi się wcześniej niż w drugim kwartale przyszłego roku – około kwietnia lub maja. To ma wpływ również na wypuszczenie kolejnej dużej aktualizacji Windows 10. Jest bardzo prawdopodobne, że 21H1 nie wyjdzie w ogóle, firma przestawi się na cykl jednej dużej aktualizacji w roku i będzie to 21H2 z funkcjami z 21H1. 

Zobacz: Microsoft zatrudnia programistów z Naughty Dog i Crystal Dynamics

Jeśli zaś chodzi o Windows 10X to pierwsza wersja “pokazowa” ma się pojawić w drugim kwartale przyszłego roku. Więcej szczegółów na temat zarówno nowego systemu, jak i aktualizacji do Windows 10 powinniśmy poznać na początku przyszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię