Strona głównaWiadomościHardwareWiiBoy Color - Nintendo Wii wielkości Game Boy'a

WiiBoy Color – Nintendo Wii wielkości Game Boy’a

Wyobraźnia moderów nie zna granic – także jeśli idzie o sprzęt. Dowodem na to jest WiiBoy Color, czyli miniaturowa wersja Nintendo Wii.

Moder o pseudonimie GingerOfMods użył jednego z najbardziej udanych systemów Nintendo w historii i “zmniejszył go” do rozmiarów… innego kultowego systemu Nintendo. WiiBoy Color to zmodowana wersja Nintendo Wii, w obudowie niemal identycznej z tą, jaka skrywała Game Boy’a Color. 

Zobacz: Nintendo Switch – kolejne źródło zapowiada wzmocnioną wersję konsolki

Poniżej możecie zobaczyć video, na którym GingerOfMods przedstawia proces tworzenia konsolki. Podobno usunięcie napędu Wii pozostawia okablowanie, które samo w sobie nie zajmuje zbyt wiele miejsca. To pozwala na zmieszczenie niemal wszystkich “wnętrzności” Wii w o wiele mniejszym opakowaniu. Moder stworzył specjalnie dopasowaną płytkę drukowaną oraz obudowę wykonaną na drukarce 3D. Niektóre elementy zostały natomiast zapożyczone z urządzeń, które nie mają nic wspólnego graniem. Ekran na przykład pochodzi z samochodowej kamerki cofania. Elementy sterujące grą pochodzą natomiast z GameCube’a.

Rezultat to urządzenie niemal tych samych rozmiarów co Game Boy Color, nie licząc triggerów na spodzie, które były niezbędne by przenieść kompletną funkcjonalność konsolki. Ma ona też dopasowane ustawienia, odtwarzające niektóre funkcje, jak poruszanie Wii-motem. Ostatecznie wyszedł z tego kawałek bardzo ciekawego sprzętu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię