Strona głównaKonsoleMicrosoft wkrótce pokaże kolejnego, "budżetowego" next-gena?

Microsoft wkrótce pokaże kolejnego, „budżetowego” next-gena?

Nie milkną głosy na temat kolejnej konsoli nowej generacji, nad którą ma pracować Microsoft. Od pewnego czasu mówi się, że Series X to nie tylko jedna, topowa konsola, ale cała rodzina – i wkrótce możemy poznać kolejnego jej członka.

Na pewnym etapie, plotki o co najmniej kilku konsolach z rodziny Series X potwierdzały branżowe redakcje, jednak sam Microsoft jak do tej pory niczego nie ujawnił. Oczekiwanie ma jednak wkrótce dobiec końca. W czasie gdy o konsoli Sony wciąż wiadomo bardzo niewiele, Microsoft ma szykować się do prezentacji kolejnej konsoli.

Zobacz: Ori and the Will of the Wisps równo z premierą wskakuje do Xbox Game Pass. Znamy komplet nowych gier

Według przecieków informatora ukrywającego się pod pseudonimem Dealer Gaming “budżetowy Series X”, opisywany także jako Lockhart lub Series S, ma oferować 4 teraflopy mocy obliczeniowej (3-krotnie mniej niż wcześniej zaprezentowana konsola), ale nadal będzie bardziej wydajny niż Xbox obecnej generacji. Oprócz tego ma oferować sprzętowy ray-tracing i inne technologie.

Najważniejszą jednak informacją z punktu widzenia wielu graczy będzie cena. Ma to być w okolicach 300 dolarów – to około 1150 złotych, plus niezbędne podatki. Wciąż jednak może to być niezwykle ciekawa opcja dla osób szukających w miarę niedrogiego sprzętu do grania, który jednak zaoferuje więcej możliwości niż obecna generacja. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię