Strona głównaKonsoleMicrosoft ciężko pracuje nad zaspokojeniem zapotrzebowania na Xbox Series X i S

Microsoft ciężko pracuje nad zaspokojeniem zapotrzebowania na Xbox Series X i S

Microsoft napotkał na podobne problemy co Sony. Xbox Series X i S sprzedają się jeszcze szybciej, niż oryginalnie zakładano.

Dostępność konsol nowej generacji to temat trwające niemalże od momentu rozpoczęcia preorderów. Częściowo wynika to oczywiście z botów błyskawicznie wykupujących większość asortymentu. Wciąż jest wiele graczy, którzy chcieliby położyć swoje ręce na nowym sprzęcie Sony lub Microsoftu.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator ze wsparciem nowych urządzeń VR

Temat ten zaadresował w ostatnim wywiadzie z Majorem Nelsonem Phil Spencer. Powiedział, że konsole sprzedają się błyskawicznie i Xbox robi, co tylko w jego mocy, żeby przyspieszyć proces produkcji. Tempo powstawania sprzętu nie jest jednak zależne od chęci, tylko inżynierii i fizyki, jak zaznaczył w rozmowie Spencer.

W wywiadzie zdradził również, że rozmawiał z Lisą Su z AMD o produkowaniu większej liczby konsol. Jako producent CPU i GPU nowych Xboksów, AMD miało zapewne sporo do powiedzenia w tym temacie. Xbox pracuje ciężko i robi wszystko, żeby spełnić predykcje Spencera z zeszłego roku. Jego zdaniem podaż na Xboksy dogoni popyt wiosną 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię