Strona głównaKonsoleMicrosoft podkreśla, że Xbox Series X jest lepszy od PS5

Microsoft podkreśla, że Xbox Series X jest lepszy od PS5

Sony i Microsoft są na ostatniej prostej przed wydaniem konsol nowej generacji. Na temat urządzeń wiemy już prawie wszystko. Microsoft chwali się, że ich konsola jest lepsza od PS5.

Premiera Xbox Series X oraz S zaplanowana jest na 10 listopada. Chociaż w dzisiejszych czasach wojny konsolowe nie są już tak ostre jak kiedyś, to jednak widać, że Marketing Microsoftu działa nieco bardziej sprawie i stara się podkreślić zalety swojej konsoli i pokazać, że jest lepsza od konkurencyjnego produktu.

Zobacz: Telewizory LG OLED, mają problem z HDMI 2.1 przy podłączeniu RTX 3080

Trzeba przyznać, że ekipa Xbox robi to całkiem sprawnie i przede wszystkim z humorem. Ostatnio na koncie Xbox UK na Twitterze ukazał się post podkreślający, że nowa konsola wspiera Smart Delivery umożliwiając zakup gier pomiędzy generacjami. Oznacza to, że gry będą działały na Xbox One oraz Xbox Series. Sony niedawno ujawniło, że jedynym sposobem na zagranie w Spider-Mana na PS5 jest zakup gry po raz kolejny.

Zobacz: Ubisoft przeprasza za video promujące Assassin’s Creed

Potem pojawił się post podkreślający, że nowa konsola Xbox będzie kompatybilna z wieloma kontrolerami, również tymi z One. Jeżeli ktoś doszukuje się tu złośliwości ze strony zielonych, to należy przypomnieć jakie podchody urządzało Sony przed premierą PS4 i Xbox One.

Wygląda więc, na to, że Microsoft stara się w dość agresywny sposób przyciągnąć nowych graczy do swojej platformy. Sony działa jednak bardziej rozważnie i stara się utrzymać dominującą pozycję na rynku. Co pewnie się uda głównie ze względu na tytuły Ekskluzywne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię