Strona głównaWiadomościOprogramowanieMicrosoft informuje o wycieku danych z poczty na Outlook.com

Microsoft informuje o wycieku danych z poczty na Outlook.com

Choć głównie piszemy o kwestiach związanych z grami, czasem o ciekawostkach około-growych i około-internetowych, to jednak staramy się też ostrzegać Was przed niebezpieczeństwami związanymi z komputerami. Tym razem będzie podobnie.

Microsoft zdradził, że w jakimś momencie pierwszego kwartału tego roku miał miejsce atak na serwery pocztowe w domenach Outlook.com, Hotmail.com oraz MSN.com. Włamywacze nie dobrali się co prawda do treści maili użytkowników ani do ich załączników, ale mieli swobodny dostęp do adresów, nazw folderów oraz tytułów korespondencji. Nie wiadomo dokładnie kiedy miał miejsce atak – jedyne co podano to zakres czasowy od 1 stycznia do 28 marca.

Zobacz: Asus potwierdza atak hakerów. Firma udostępnia narzędzie diagnostyczne i kontaktuje się z klientami

Atak dotyczy tylko użytkowników prywatnych – nie wyciekły natomiast żadne dane użytkowników biznesowych. Wszystko przez konto wsparcia, które aktualnie zostało już zawieszone. To, co teraz powinni zrobić użytkownicy, którzy obawiają się, że atak mógł dotyczyć także ich, to oczywiście zmiana hasła. Te co prawda również nie „ucierpiały”, ale to zawsze powinna być pierwsza czynność w przypadku jakichkolwiek podejrzeń. Najbardziej radykalnym rozwiązaniem może też być zmiana adresu mailowego na nowy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię