Strona głównaEsportCounter-StrikeMikstura awansuje do zamkniętych kwalifikacji do Minora

Mikstura awansuje do zamkniętych kwalifikacji do Minora

Tego chyba nikt się nie spodziewał. W otwartych kwalifikacjach do Minora walczyło wiele polskich zespołów, ale póki co tylko jeden zdołał wywalczyć awans. Na dodatek nie zespół, a miks o doskonale pasującej nazwie – Mikstura. 

W zespole Mikstura występują doskonale znani zawodnicy na polskiej scenie. Drużyna składa się z następujących graczy: 

  • Paweł ‘byali’ Bieliński, 
  • Maciej ‘Luz’ Bugaj, 
  • Konrad ‘Exus’ Jeńczeń, 
  • Patryk ‘Sidney’ Korab, 
  • Kamil ‘sobol’ Sobolewski. 

Zawodnicy znani i cenieni, ale chyba nikt nie spodziewał się, że to właśnie miks zdoła wywalczyć awans do zamkniętych kwalifikacji do Minora. Polacy na swojej drodze pokonali między innymi LDLC, czyli uczestników ESL Pro League, a także Imperial i szwedzkie Red Reserve między innymi z drakenem w składzie. Szczególnie interesujący był ten ostatni mecz, decydujący o awansie. Mikstura wygrała go 2:1 w mapach po bardzo ciężkiej dogrywce na Nuke’u, która zakończyła się wynikiem 25:22. 

Co ciekawe, w zamkniętych kwalifikacjach do Minora wezmą udział także Team Kinguin z Tazem oraz Virtus.pro. Gdyby nie ostatnie zmiany w Mousesports i posadzenie na ławce Snaxa, to na turnieju zobaczylibyśmy wszystkich zawodników z dawnego VP. Przy okazji pojawiła się też kwestia gry Pawła ‘byaliego’ Bielińskiego przeciwko drużynie, w której nadal ma kontrakt. Polski zawodnik zapewnił jednak, że otrzymał zgodę na grę od menadżera Virtus.pro, więc teraz na przeszkodzie mogą stanąć jedynie regulamin ESL lub decyzja Valve. 

Pozostałe polskie drużyny będą miały jeszcze 2 szanse na awans. Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w dniach 10-12 listopada oraz 24-25 listopada. Z kolei zamknięte kwalifikacje będą grane 12 i 13 grudnia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię