Strona głównaGryAktualnościMinecon 2019: Minecraft z potężnymi aktualizacjami. Do tego zwiastun Dungeons i beta...

Minecon 2019: Minecraft z potężnymi aktualizacjami. Do tego zwiastun Dungeons i beta Earth

W miniony weekend działo się bardzo dużo. Podczas Mineconu twórcy Minecrafta ze studia Mojang AB zdradzili swoje plany jakie mają w stosunku do Minecrafta. Zaprezentowali również nowy zwiastun Minecraft Dungeons oraz rozgrywkę z mobilnego Minecraft Earth.

Kolejną dużą aktualizacją do Minecraft będzie Nether Update. Zgodnie z nazwą odświeży ona wymiar Nether wprowadzając do gry nowe biomy. Wiemy, że będą to Soulsand Valley oraz Netherwart Forest. Ponadto do gry trafią nowe struktury, nowe klocki oraz efekty wizualne.

Zobacz: Kampania wyborcza trafia do Minecrafta

Kolejną nowością będą moby Piglins, czyli zupełnie nowa cywilizacja. Dotychczas mogliśmy ich poznać jedynie jako zombie. Nadal będą one nastawione wrogo do gracza, wyjątek będzie stanowiła sytuacja gdy założymy zbroję ze złota. Zgodnie z informacjami twórców, będziemy mogli prowadzić z nimi handel, ale raczej transakcje nie będą przebiegały spokojnie.

W Minecraft pojawią się również ule z pszczołami, te będą zapylały uprawy oraz kwiaty, a sama rozgrywka zostanie wzbogacona również o miód. Zgodnie z wynikami głosowania kolejnym biomem jaki zostanie poprawiony będą góry.

Materiał z wydarzenia możecie obejrzeć poniżej, o ile macie trzy godzinki wolnego:

Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons to przygodowa gra akcji, która stanowi pełnoprawny spin-off Minecrafta. Przeniesie on graczy do świata fantasy w którym główny zły Arch-Illager z pomocą swojej armii planuje zaatakować wioskę bohaterów. Naszym zadaniem będzie pokrzyżować jego plany. Podczas Mineconu zaprezentowano nowy zwiastun, który przybliża nam sylwetkę głównego złodupca.

Zobacz: Przeszedł Minecrafta nie wykonując żadnego kroku

Gra umożliwi zarówno grę sieciową jak i kooperację „kanapową” maksymalnie dla czterech graczy na podzielonym ekranie. Mapy w Dungeons mają być generowane losowo, dzięki czemu każda przygoda będzie inna. Minecraft Dungeons trafi na PC, PS4, Xbox One oraz Switch już na wiosnę.

Minecraft Earth

Kolejnym spin-offem Minecrafta, w jaki będziemy mogli wkrótce zagrać, jest Minecraft Earth. Będzie to gra mobilna korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości dostępna w modelu free-to-play. W przyszłym miesiącu wystartuje wczesny dostęp. Posiadacze urządzeń z systemem Android już mogą zgłaszać się do udziału w testach. Gra ma zapewnić wiele nowych elementów takich jak dodatkowe moby, oraz inne opcje craftingu. Pojawią się również przygody wieloosobowe, które umożliwią walkę ze szkieletami i zbieranie diamentów. Zwiastun nowej gry możecie obejrzeć poniżej:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię