Strona głównaGryAktualnościMinecraft – streamer użył ziemniaków zamiast klawiatury i myszki

Minecraft – streamer użył ziemniaków zamiast klawiatury i myszki

Minecraft to podobno gra dla wszystkich – tych młodszych i tych starszych. Jednak nigdy nie sądziłem, że można w nią grać na… ziemniakach zamiast klawiatury i myszki.

Na taki krok zdecydował się pewien rosyjski streamer. Z ziemniaków zbudował on coś w rodzaju klawiatury i myszki. Chociaż tak naprawdę trudno mówić o klawiaturze, bo streamer ograniczył się do zaledwie kilku przycisków, które są niezbędne do grania w produkcję Mojang Studios.

Do komfortowego grania w Minecrafta rosyjski streamer potrzebował w sumie około 7 ziemniaków. Jeden posłużył mu za myszkę, a pozostałe sześć za przyciski do obsługi. O ile w przypadku tych ostatnich nie jest to specjalnie skomplikowane (zwykłe zjawisko przewodzenia prądu), o tyle zastanawia mnie, jak zbudował komputerowego gryzonia. Niestety nie znam rosyjskiego, ale po wideo mogę się domyślić, że użył jakiegoś rodzaju żyroskopu.

Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak gra się w Minecrafta na ziemniakach, to poniżej znajdziecie ponad 3-godzinny zapis streama. Jednego jestem pewien – nie jest to optymalny i najwygodniejszy sposób sterowania, ale z pewnością jeden z ciekawszych.

Aktualne ceny Minecraft:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię