Strona głównaGryAktualnościMinecraft: Story Mode na X360 dostępny oficjalnie za astronomiczne pieniądze

Minecraft: Story Mode na X360 dostępny oficjalnie za astronomiczne pieniądze

Jeśli wydawało Wam się, że to Electronic Arts są mistrzami w wyciąganiu pieniędzy od graczy to Microsoft mówi “potrzymajcie nam piwo”. Cena wszystkich epizodów Minecraft: Story Mode zwala z nóg.

Wystarczy szybki rzut oka na Xbox Marketplace. Za każdą pojedynczą grę z cyklu Minecraft: Story Mode trzeba wysupłać 299,99 złotych. To oznacza, że komplet gier pierwszego sezonu kosztuje… astronomiczną kwotę 2100 złotych. To sporo więcej niż nowy Xbox One X.

Zobacz: To koniec Telltale Games!

Tak kosmiczna cena za cały 1. sezon gry nie jest jednak przypadkiem, ani dowodem na oderwanie wydawcy od rzeczywistości. W tym jednym, konkretnym przypadku chodzi o odstręczenie potencjalnych nabywców od zakupu. Zauważcie, że tak ogromna kwota wymagana jest tylko w przypadku gry w wersji na Xboxa 360. Chodzi o to, żeby gracze zrezygnowali z zakupu na starszą konsolę. Wydawca nie mógł się zdecydować na usunięcie gry tak po prostu ze sklepu, bo Ci, którzy kupili ją w całości wcześniej, nie mogliby teraz pobrać brakujących epizodów.

Zobacz: Koniec wsparcia dla Minecraft: Story Mode

Zresztą, za kilka dni problem się sam rozwiąże, bo w związku z zamknięciem Telltale Games 25 czerwca ze sklepów znikną wszystkie epizody gry.

Co sądzicie o tym pomyśle Microsoftu?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię