Strona głównaWiadomościHardwareMSI prezentuje nowe produkty dla graczy

MSI prezentuje nowe produkty dla graczy

MSI trzyma rękę na pulsie i wraz z początkiem roku 2021 przygotowało nową ofertę dla graczy. Składającą się z nowych laptopów gamingowych, peryferiów i komponentów.

Wśród nowości MSI, prym wiodą nowe gamingowe laptopy. W tym model MSI GE76 Raider Dragon Edition, który na swoim pokładzie, będzie miał na wyposażeniu najmocniejszą kartę graficzną GeForce RTX 3080 Max-Q oraz procesor Intel Core i9 11 generacji. Dodatkowo, żeby zapewnić optymalne warunki termiczne, MSI opracowało swój autorski system chłodzenia MSI Cooler Boost 5. Składający się z dwóch masywnych wentylatorów oraz sześciu ciepłowodów.

Dla graczy, którzy cenią sobie wyjątkowy wygląd połączony z wydajnością. MSI przygotowało komputer przenośny MSI GS 66 Stealth. Który prezentuje skandynawską szkołę projektowania urządzeń. Naszym zdaniem jest to jeden z najładniejszych laptopów, który ma pojawić się w sprzedaży. Oczywiście poza wyglądem jego konfiguracja jest jak najbardziej pierwszoligowa. Poszczególne konfiguracje mogą być wposażone w procesory Intel Core 11 generacji i karty graficzne Nvidia GeForce RTX 30.

Następne w kolejności są laptopy, które swoimi parametrami nieznacznie ustępują obydwu flagowcom MSI, ale ich specyfikacja nadal pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Są to modele serii GP, 66 oraz 76 Leopard. W obydwu konstrukcjach możemy mieć najwydajniejsze karty graficzne GeForce RTX 30, ale jesteśmy ograniczeni procesorem do maksymalnie jednostek Intel Core i7 11 generacji

Ostatnią nowością z kategorii laptopy jest, najsmuklejszy laptop gamingowy z 15-calową matrycą. Mowa oczywiście o modelu MSI Stealth 15M. Ten komputer przenośny waży zaledwie 1,7 kg, i ma grubość zaledwie 16,15 milimetra. Ponownie, komponenty zastosowane do jego budowy, to najwyższa półka. Karta graficzna Nvidia GeForce RTX 30 oraz procesory Intel Core 11 Generacji to standard dla tego komputera, pomimo tak filigranowych rozmiarów.

Oczywiście poza gamingowymi laptopami, na prezentacji MSI pojawiły się najwydajniejsze komponenty komputerowe. MSI zaprezentowało swoje podejście do najwydajniejszych kart graficznych GeForce RTX 3080 oraz RTX 3090. Królem wydajności jest seria MSI RTX 30 Sea Hawk, która stawia na hybrydowy układ chłodzenia, który składa się ze standardowych wentylatorów oraz zamkniętego układu chłodzenia cieczą AIO na kartę graficzną. Bezpośrednio pod nim znajduje się najwydajniejsza seria MSI GeForce RTX 30 SUPRIM, która rezygnuje z hybrydowego chłodzenia na rzecz klasycznego chłodzenia powietrznego, ale nadal mamy do czynienia z rozwiązaniem, które wielu producentów będzie stawiać sobie za wzór, jak powinno działać wydajne chłodzenie GPU.

Pozostając nadal w komponentach komputerowych firma MSI po raz pierwszy zaprezentowała swój nośnik danych SSD, który ma charakteryzować się wysoką wydajnością, odczyt danych ma dochodzić do 7000 MB/s a zapis do 6900 MB/s. Maksymalna pojemność takiego gamingowego SSD to 4TB, co więcej, nośnik ten został zbudowany na modułach pamięci TLC.

Oczywiście na prezentacji firmy MSI nie mogło zabraknąć nowych płyt głównych. Tym razem firma MSI przygotowała nową płytę główną dla procesorów Intel 11 generacji dla komputerów stacjonarnych. Model MEG Z590 GODLIKE przekonuje do siebie graczy szeregiem zaawansowanych funkcji OC procesora oraz pamięci, ale też sama jakość wykonania tej płyty głównej stoi na najwyższym poziomie.

Skoro już wiemy jaką płytę główną kupić i kartę graficzną. To przyszła pora na zestaw AIO, który efektywnie schłodzi procesor podczas rozgrywki. MSI zaprezentowało zestaw chłodzenia wodnego MPG CORELIQUID K360, który składa się z masywnego radiatora o długości 360 mm, który chłodzony jest przy pomocy trzech wentylatorów MSI TORX FAN 4.0 120 mm, oraz z małego wentylatora 60 mm, który chłodzi bezpośrednio pompkę w bloku cpu. Co więcej, sama bloko-pompka otrzymała ekran LCD o średnicy 2,4 cala, na którym możemy wyświetlać swoje animacje lub śledzić informację odnośnie parametrów pracy procesora.

Ostatnie dwie nowości, jakie będą interesować graczy to nowy zakrzywiony monitor serii MPG ARTYMIS, o średnicy zakrzywienia 1000R, która ma być optymalna, jeśli chodzi o doznania z grania i imersję, oraz nowa mysz przeznaczona do esportu. Model MSI Clutch GM41 Lightweight, który to ma oferować wyjątkową precyzję działania i niezwykłą lekkość konstrukcji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię