Strona głównaWiadomościHardwareMSI zaprezentowało AMD Smart Access Memory, działający na AMD Ryzen 3000/ 4000G...

MSI zaprezentowało AMD Smart Access Memory, działający na AMD Ryzen 3000/ 4000G z GeForce RTX 30

Firma MSI zaprezentowała, działającą technikę AMD Smart Memory Access na swoich płytach głównych X570, ale wykorzystując procesory AMD Ryzen 3000 oraz 4000G, ale największym zaskoczeniem jest to, że jako karty graficznej użyli Nvidia GeForce RTX 3000.

Producenci sprzętu komputerowego, już pokazali, że zaprezentowana na premierze AMD Radeon RX 6000 unikatowa technologia AMD Smart Access Memory w skrócie SAM, do sprawnego działania nie wymaga posiadania najnowszego procesora AMD Ryzen 5000 i że przy odrobinie dobrych chęci, można ją zastosować, nawet na platformie Intela, wykorzystując płytę główną z układem Z490.

MSI właśnie dołącza do ASUS’a i prezentuje swoje płyty główne, które wspierają technikę SAM. Udało im się aktywować technikę SAM na swoich płytach głównych X570 z wykorzystaniem procesorów AMD Ryzen 7 4700G oraz AMD Ryzen 7 3700X. Co więcej, procesory te współpracowały z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 3000.

W przyszłości spodziewamy się coraz większej liczby producentów płyt głównych, którzy, będą wspierać tę technikę, bo jak widać na przykładzie MSI jest to do zrobienia. Oczywiście, żeby karty graficzne Nvidii wspierały tę technikę, Nvidia, musi wydać oficjalny sterownik, który też będzie wspierał tę technikę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię