Strona głównaWiadomościTwitch twierdzi - użytkownicy ważniejsi niż wolność słowa

Twitch twierdzi – użytkownicy ważniejsi niż wolność słowa

Twitch zmienia politykę dotyczącą nękania i blokuje kolejne słowa. Zostaną one zakazane podczas streamowania oraz zablokowane na czacie. Czy słusznie?

Już 22 stycznia na Twitch wejdzie nowa polityka dotycząca prześladowania w Internecie. Z tym dniem zostanie także wprowadzony zakaz używania słów incel, simp oraz dziewica. Dotyczy to zarówno streamu jak i czatu.

Zobacz: World of Warcraft: Shadowlands – ruszył wyścig o World’s First Castle Nathria

W poście na blogu dotyczącym zmiany Twitch pisze, że nowe zasady wchodzą w życie ponieważ firma stawia na pierwszym miejscu minimalizację szkód dla użytkowników, a nie wolność wypowiedzi, przez co ogranicza niektóre wypowiedzi. W ten sposób chce chronić użytkowników przez nękaniem. Tym samym simp, incel i dziewice oraz inne słowa, które negatywnie odnoszą się do innej osoby w charakterze seksualnym lub obrażają aktywność seksualną są niedozwolone.

Jak tłumaczy dyrektor operacyjny Twitch Sara Clemens:

Proaktywnie blokujemy również emotikony, które zawierają słowo simp. Usunęliśmy je i będziemy dalej to robić po zmianie zasad.

Nowa polityk w chodzi w życie 22 stycznia 2021 roku. Oprócz zakazu używania wyżej wymienionych słów, zmiany przewidują również surowsze kary za łamanie zasad. Obejmuje to bany na czas nieograniczony. limity czasu na kanał i zawieszanie użytkowników.

Zobacz: Vin Diesel jednym z producentów Ark 2

Na liście rzeczy zakazanych znalazła się także flaga Konfederacji w tle strumienia jeżeli będzie ona użyta w kontekście innym niż edukacyjny, dotyczy to także gestów i języka sugerującego, że inne kultury są prymitywne. Za łamanie zasad również przewidziane są kary.

Jak oceniacie te zmiany? dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię