Advertisement
Strona głównaWiadomościProcesory AMD Ryzen 3. generacji już są testowane przez Radeon Technologies Group

Procesory AMD Ryzen 3. generacji już są testowane przez Radeon Technologies Group

W laboratoriach AMD Radeon Technologies Group testowane są procesory AMD Ryzen 3. generacji, czyli modele z architekturą Zen 2. Już teraz prezentują się one niezwykle obiecująco.

Informacja pochodzi od jednego z użytkowników forum HardOCP, który znany jest z licznym przecieków związanych z AMD. Jego zdaniem w laboratoriach Radeon Technologies Group są już testowanego procesory AMD Ryzen 3 z architekturą Zen 2 (druga generacja do Zen+). Dlaczego trafiły akurat do działu odpowiedzialnego za karty graficzne? Ponieważ konieczne jest zoptymalizowanie sterowników graficznych.

Już w tym momencie egzemplarze inżynieryjne mają 8 rdzeni i obsługują 16 wątków. Szczególnie imponująco, jak na wczesny etap produkcji, prezentują się taktowania, które wynoszą 4,0 GHz standardowo i 4,5 GHz w Boost. Testowane były w zestawie z pamięciami DDR4 3600 MHz CL15, kartą graficzną Radeon RX Vega 64 Liquid oraz tajemniczą płytą główną z logo AMD, najprawdopodobniej z gniazdem AM4.

Jeśli chodzi o pierwsze testy egzemplarza inżynieryjnego, to już teraz ma on osiągać lepsze wyniki niż Core i7-8700K. Problemem póki co jest to, że bardzo często sypie błędami. Ale to nic nadzwyczajnego, to w końcu bardzo wczesny egzemplarz.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię