Strona głównaWiadomościHardwareNa MackBookach też można grać w gry. Mamy na to dowody

Na MackBookach też można grać w gry. Mamy na to dowody

Pomimo wielu wojen pomiędzy graczami PC i konsolowymi zawsze był jeden wspólny temat, który jednoczył obie strony, czyli śmieszkowanie z grania na komputerach Apple. Wygląda jednak na to, że ten element odpadnie. Oficjalnie dementujemy te pomówienia i potwierdzamy, że na Mac’ach można grać, chociaż trzeba użyć w tym celu czarnej magii.

I to w zasadzie dosłownie, czarnej magii. Urządzenie Blackmagic Pro to eGPU, skrywające w swoim wnętrzu kartę graficzną AMD Radeon RX Vega 56. Dzięki jego zastosowaniu możemy grać na Macbookach w Fortnite w rozdzielczości 5K. eGPU łączy się z komputerem za pośrednictwem złącza Thunderbolt 3, ale do pełni szczęścia wymagany jest jeszcze system macOS High Sierra 10.13.4 lub nowszy.

Działanie urządzenia zostało przetestowane w praktyce przez serwis appleinsider. Redaktor serwisu sprawdził jak działa Fortnite w natywnej rozdzielczości (2560 x 1600) na 13-calowym MacBooku Pro. Przy ustawieniach wysokich gra była wyświetlana w 15 klatkach na sekundę. Liczba klatek wzrosła do 32 w momencie, gdy obliczenia wykonywało eGPU.

Zobacz: Cyberpunk 2077 zostanie wydany na PlayStation 5 i Xbox Scarlett

Pozostaje pytanie czy jest to warte prawie 1 200 dolarów, jakie należy wydać na Blackmagic Pro? Z drugiej strony użytkowników Mac’ów stać na takie fanaberie. Tak czy inaczej mamy dowód, że na Mac’ach można spokojnie grać. Czyli od tego momentu już nie śmieszkujemy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię