Strona głównaGryNa start w Battlefield V dostępny z dwoma grywalnymi frakcjami, kolejne dołączą...

Na start w Battlefield V dostępny z dwoma grywalnymi frakcjami, kolejne dołączą później

Electronic Arts na swoim blogu Tides of War przedstawił długoterminowe plany dotyczące Battlefield V. Gracze będą tworzyć kompanie żołnierzy i dostosowywać je do swoich potrzeb. Będą one dostępne we wszystkich trybach dla wielu graczy oraz w Combined Arms.

Gracze będą mogli posiadać jedną Kompanię na daną frakcję. Na początek będą dostępni Brytyjczycy i Niemcy. Żołnierze zostaną podzieleni na cztery podstawowe klasy: medyk, zwiadowca, wsparcie i szturm. Będzie je można dostosowywać za pomocą wyposażenia i zmian kosmetycznych. Zdobyte w boju doświadczenie odblokuje Archetypy, które są w zasadzie specjalistycznymi klasami. Żołnierz klasy wsparcia może wybrać klasę inżyniera lub strzelca maszynowego. Nowe archetypy zostaną dodane jako Tides of War. Z kolei egzotyczne archetypy np. spadochroniarz umożliwi bardziej skoncentrowaną specjalizację.

Oficjalna informacja EA:

Tides of War będzie rozwijającą się podróżą, która co kilka miesięcy będzie zmieniała narrację. Każdy rozdział Tides of War skupi się na konkretnym aspekcie tej epoki (WWII) z unikalnymi elementami rozgrywki.

Szczególny nacisk będzie położony na wydarzeniach czasowych takich jak Wielkie Operacje, Zadania Specjale i Misje.

EA podkreśla, że zawartość Tides of War będzie darmowa. Nie będzie żadnych premium passów etc. Kompania będzie rozwijała się równolegle z grą, tak aby angażować w nią całą społeczność graczy.

Dwie frakcje na początek mogą wydawać się małą liczbą. Na szczęście w późniejszych etapach będą dochodziły kolejne. Ciekawe czy zostaną również dodane siły Polski?

Premiera Battlefield V została zaplanowana na 19 października.

Źródło: pcgamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię