Strona głównaGryNadchodzi egzorcysta na miarę naszych czasów

Nadchodzi egzorcysta na miarę naszych czasów

Od zarania dziejów ludzie wykonywali różne zawody. W większości przypadków raz wybrana profesja towarzyszyła człowiekowi do końca życia. Nikt raczej miał czasu zastanawiać się czy zamiast zostać kowalem lepiej było zostać pasterzem kóz. Dzisiaj jest inaczej, wiele osób zastanawia się jakby to było być…

No właśnie, kim? Może kozą albo chociażby kromką chleba. A może rzucić to wszystko w cholerę i zostać menelem? Na rynku gier komputerowych wyrosła potężna gałąź zwana symulatorami. Pozwalają one zasmakować czegoś, czego w realnym życiu nie bylibyśmy w stanie osiągnąć.

Wiele z Was zapewne widziało filmy typu Egzorcysta, czy Egzorcyzmy Emily Rose. Po tego typu produkcjach można mieć problemy z zaśnięciem ze strachu albo z powodu kotłujących się myśli, a może też zostać egzorcystą?

Na szczęście nie musimy zrywać się z łóżka i studiować grimuarów z opisami demonów. Już wkrótce na Steam trafi świeży i pachnący diabelską siarką symulator Egzorcysty. Preist, czyli nowa gra indie od polskiego studia Delirma zaoferuje nam mnóstwo mrocznej zabawy. Opętania, egzorcyzmy i mroczna historia to tylko kilka rzeczy na jakie trafimy w tym niecodziennym symulatorze z elementami RPG.

Akcja gry przeniesie nas to tajemniczej wioski, w której dochodzi do serii tajemniczych opętań.

Oficjalny opis gry:

Priest to połączenie mitologii chrześcijańskiej z dark fantasy. Opieramy się zarówno na świadectwach dotyczących prawdziwych egzorcyzmów, jak i dziełach szeroko pojętej popkultury, czyli np. powieściach, filmach i serialach. Inspirują nas też black metal i folklor Żywiecczyzny, więc nie zabraknie odpowiednich nawiązań.

Rozgrywka ma być mocno urozmaicona, a do każdego egzorcyzmu będzie trzeba podejść indywidualnie i zastosować odpowiednie środki i metody.

Poniżej trailer gry:

[you tube=rt4OGwDShpo]

Premiera gry została zaplanowana na lato przyszłego roku.

Źródło: press

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię