Strona głównaKonsoleDeweloper potwierdza – PlayStation 5 w kształcie V jest prawdziwe

Deweloper potwierdza – PlayStation 5 w kształcie V jest prawdziwe

Kilka dni temu pojawiły się zdjęcia z tajemniczego patentu Sony, który miał prezentować konsolę PlayStation 5. Dziwny kształt nie przypadł graczom do gustu, a część wręcz nie wierzyła, że projekt jest prawdziwy. Teraz jeden z deweloperów potwierdził jego istnienie.

Kilka dni temu po sieci zaczęły krążyć zdjęcia z jednego z patentów Sony, który miały przedstawiać konsolę PlayStation 5. Gracze zwrócili uwagę przede wszystkim na charakterystyczne wycięcie w środku w kształcie litery „V”, czyli rzymskiej piątki. Jednak projekt wyglądał… trochę dziwnie i raczej nie spodobał się osobom wyczekującym premiery urządzenia. Większość chyba nawet nie wierzyła, że jest on prawdziwy. Jest.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett – nowe informacje: moc procesora, GPU i data prezentacji PS5

Matthew Stott na swoim Twitterze potwierdził, że dziwnie wyglądające urządzenie to tzw. dev kit PlayStation 5, który znajduje się w biurze w firmie, w której pracuje. Podobne, a w sumie to identyczne konstrukcje prawdopodobnie znajdują się w siedzibach największych twórców gier na całym świecie. Czy tak samo będzie wyglądać konsola? Tego nie wiemy, ale Matthew Stott zdaje się to sugerować w swoim tweecie. Co prawda sam może nie mieć takiej wiedzy, więc to prawdopodobnie jedynie strzał oddany na ślepo.

Czy to oznacza, że Sony zrezygnuje z nazwy PlayStation 5 na rzecz PlayStation V? Nie można tego wykluczyć, chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne. Skrót PSV był już stosowany w przypadku handhelda, czyli PlayStation Vita. Poza tym użytkownicy są obyci z liczbami arabskimi. Powiem więcej, moim zdaniem finalna konsola, która trafi do naszych domów, będzie wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście tweet Matthew Stotta może w każdej chwili zostać usunięty, ale na szczęście mamy screenshota.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię