Strona głównaWiadomościRozrywkaOto najlepiej zarabiający aktorzy na świecie. Kto był pierwszy?

Oto najlepiej zarabiający aktorzy na świecie. Kto był pierwszy?

Magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Wyliczenia obejmują okres od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku. Kto może pochwalić się największą sumą na swoim koncie?

Na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających aktorów znajduje się Dwayne ‘The Rock’ Johnson, który zakładanym czasie zarobił skromne 89,4 mln dolarów. Znaczna część tej kwoty pochodzi z filmu „Jumanji: Następny poziom”, który zadebiutuje pod koniec roku. Na nim były wrestler zarobił aż 25 mln dolarów. Do wysokiego wyniku na pewno dołożył się też film „Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw”, który aktualnie świetnie radzi sobie w kinach.

Zobacz: Córka Stana Lee wściekła na Disneya – nie szanujecie pracy mojego ojca

Drugie miejsce, z wynikiem 76,4 mln dolarów, przypadło Chrisowi Hemsworthowi. To przede wszystkim zasługa Avengers: Endgame. Aktor zarabia określony procent ze wszystkich zysków pochodzących z filmu. Spory zarobek przypadł filmowemu Thorowi również z roli w najnowszej części Men in Black: International.

Zobacz: Matrix 4 oficjalnie! W filmie wystąpi Keanu Reeves w roli Neo

Trzecie miejsce zajął kolega Chrisa Hemswortha – Robert Downey Jr. Filmowy Iron-Man zarobił od czerwca 2018 roku do czerwca 2019 roku aż 66 mln dolarów. Większość tej kwoty pochodzi z 8 procentów zysków z Avengers: Endgame, które aktor zapewnił sobie w swoim kontrakcie.

Najlepiej zarabiający aktorzy na świecie

  • Dwayne „The Rock” Johnson -89,4 mln dol.
  • Chris Hemsworth – 76,4 mln dol.
  • Robert Downey Jr. – 66 mln dol.
  • Akshay Kumar – 65 mln dol.
  • Jackie Chan – 58 mln dol.
  • Bradley Cooper i Adam Sandler – po 57 mln dol.
  • Chris Evans – 43,5 mln dol.
  • Paul Rudd – 41 mln dol.
  • Will Smith – 35 mln dol.

Na liście znajduje się aż 5 aktorów zaangażowanych w filmy Marvela: Chris Hemsworth (Thor), Robert Downey Jr (Iron-Man), Bradley Cooper (Rocket), Chris Evans (Kapitan Ameryka) oraz Paul Rudd (Ant-Man).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię