Strona głównaGryAktualnościNew World zaczyna zmagać się z oszustami. Gracze biorą sprawy we własne...

New World zaczyna zmagać się z oszustami. Gracze biorą sprawy we własne ręce

Jakby mało problemów mieli twórcy New World, teraz pojawił się kolejny – w grze pojawili się cheaterzy, korzystający z botów.

Nad akwenami wodnymi w New World znajdziecie ostatnio coraz więcej dziwnych postaci, które poznacie po dziwnych, losowych nickach. Niestety, to nie prawdziwi gracze, a boty, sterowane przez cheaterów. Ich cel jest jeden – automatyczne zbieranie surowców, w tym przypadku – łowienie ryb. W świecie New World jest to jedna z najbardziej opłacalnych aktywności. Niektóre boty są również wykorzystywane do ominięcia tzw. blokady anti-afk, czyli takiej, która ma zapobiegać pozostawieniu postaci bez opieki.

New World

Co ciekawe, uczciwi gracze chyba postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Najczęściej zwabiają dzikie zwierzęta w pobliże botów – co dzieje się potem, chyba nie trzeba nikomu szczególnie tłumaczyć. Niestety, ze strony graczy to jedyny sposób na poradzenie sobie z problemem, bo w grze nie można atakować bezpośrednio innych postaci. Jesteśmy ciekawi czy i jakie kroki podejmie Amazon w walce z nieuczciwymi praktykami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceMMORPG.pl
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię