Strona głównaWiadomościTargi i konferencjePixel Heaven 2021 - wielki powrót kultowej imprezy retro już w ten...

Pixel Heaven 2021 – wielki powrót kultowej imprezy retro już w ten weekend

Po pandemicznej przerwie, do kalendarzy graczy wraca festiwal Pixel Heaven. Kolejna edycja święta fanów retro już w ten weekend.

Pixel Heaven 2021 to 9. edycja wydarzenia, które jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej świętem fanów gier i tematyki retro. Nie znajdziecie tu krzykliwych stoisk, które starają się przyciągnąć ludzi rozdawaniem gadżetów. Za to przez cały weekend na terenach Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Kina Elektronik będziecie mieli mnóstwo okazji by spotkać się z kultowymi twórcami i pionierami branży gier z lat 90, wielbicielami komiksów, gier planszowych, twórcami gier indie i innymi. Tym razem, z racji niedawnego odejścia Sir Clive’a Sinclaira, duża część wydarzenia będzie poświęcona właśnie jemu oraz jego komputerom – ZX80, ZX81 i ZX Spectrum. Gośćmi specjalnymi będą między innymi Crispin i Grant Sinclair – syn i kuzyn słynnego twórcy.

Pixel Heaven 2021

Do dyspozycji oczywiście jak zwykle ogromna strefa retro, gdzie sami możecie wrócić do czasów, gdy królowały Commodore i Atari, do tego mnóstwo flipperów i innego typu gier arcade. Weekend wypełnią dyskusje i panele, a na koniec przyznane zostaną nagrody Pixel Awards Europe 2021 dla najlepszych twórców gier niezależnych. Bilety ciągle są dostępne w sprzedaży, znajdziecie je na stronie https://www.pixelheavenfest.com/.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię