Strona głównaWiadomościHardwareNiecałe 100 sztuk Radeonów VII na całą Wielką Brytanię. A co z...

Niecałe 100 sztuk Radeonów VII na całą Wielką Brytanię. A co z Polską?

Najprawdopodobniej potwierdzą się pogłoski o bardzo słabej dostępności kart graficznych AMD Radeon VII. Andrew ‘Gibbo’ Gibson, przedstawiciel sklepu Overclockers UK, przyznał, że w całej Wielkiej Brytanii będzie niecałe 100 sztuk urządzenia.

Już kilka dni temu pojawiły się niepokojące pogłoski, według których w dniu premiery na całym świecie będzie dostępnych zaledwie kilka tysięcy sztuk Radeonów VII. AMD zareagowało na te doniesienia i przyznało, że nowy produkt sprosta zainteresowaniu. I z jednej strony było to uspokajające, a z drugiej Czerwoni tak naprawdę nie powiedzieli nic konkretnego. Teraz okazuje się, że informacje o słabej dostępności prawdopodobnie były prawdziwe.

Andrew ‘Gibbo’ Gibson jest przedstawicielem sklepu Overclockers UK – jednego z największych w Wielkiej Brytanii ze sprzętem komputerowym. Na firmowym forum napisał on, że Wyspiarze będą mogli kupić w dniu premiery niecałe 100 sztuk karty. Aż 58 sztuk, czyli ponad połowa, ma trafić właśnie do sklepów Overclockers UK. Początkowo miało ich być zaledwie 44, ale firmie udało się wynegocjować większą liczbę, jednocześnie odbierając zamówienia mniejszym konkurentom.

Co to oznacza dla Polski? Możemy jedynie przypuszczać, że w naszym kraju liczba dostępnych Radeonów VII będzie jeszcze mniejsza. Jesteśmy zdecydowanie mniejszym i mniej priorytetowym rynkiem niż Wielka Brytania. Jeśli planowaliście kupno nowej karty, to lepiej weźcie dzień wolnego i szykujcie się na błyskawiczne zakupy. Oficjalna premiera ma miejsce jutro – 7 lutego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię