Strona głównaKonsoleNiewidomy gracz pobija kolejne rekordy w Gears of War

Niewidomy gracz pobija kolejne rekordy w Gears of War

W ostatnich latach gry są coraz bardziej przyjazne dla graczy. Deweloperzy wprowadzają do swoich produktów usprawnienia pozwalające na grę również niepełnosprawnym graczom. Brak słuchu czy trudności w poruszaniu się nie stanowią dzisiaj przeszkody żeby cieszyć się z rozgrywki. Można przypuszczać, że brak wzroku stanowi barierę nie do przejścia, jednak jeden z graczy udowadnia, że nie jest to prawda.

Niewidomy gracz SightlessKombat na swoim kanale YouTube pokazuje jak grać w strzelanki strzelając „na ślepo”. Jak można się domyślać, rozgrywka polega na podążaniu za innym graczem i orientowaniu się w przestrzeni za pomocą dźwięku. SightlessKombat preferuje tryb Horde w Grears of War, w którym walczymy przeciwko kolejnym falom wrogów atakujących w zwarciu. Gracz ma zaskakująco dobre czasy w pokonywaniu przeciwników, co więcej bardzo dobrze radzi sobie również z oponentami walczącymi na odległość.

Zobacz: Twórca Gears of War zajmie się musicalami

Jak mówi SightlessKombat:

Czasami dobrze jest strzelać na ślepo. I to dosłownie strzelać na ślepo.

Jedną z kluczowych funkcji, jaka pozwala mu grać w Geras of War jest Fabricator Ping.  W oficjalnych zapisach na temat tej funkcji możemy przeczytać.

Fabricator Ping pomaga graczom, którzy bardziej polegają na słuchu niż wzroku, aby zlokalizować przeciwnika. Funkcja jest zainspirowana opiniami naszego niesamowitego fana SightlessKombat, który regularnie gra w Gears bez użycia wzorku i wykorzystuje różne sygnały dźwiękowe.

Zobacz: Pecetowa wersja Gears of War 5 nie będzie portem z konsoli

Poniżej fragment rozgrywki:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię