Wczorajsza aktualizacja oprogramowania do Xbox One wielu graczy mogła przyprawić o zawał serca. Wielu użytkowników informowało o problemach z uruchomieniem konsoli po aktualizacji. Problem spowodowany jest problemem po stronie Xbox Live. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu, tymczasem my zdradzamy jak uruchomić konsolę.

Jeżeli Wasza konsola pokazuje tylko czarny ekran śmierci, nie musicie panikować, jest to tylko problem oprogramowania a nie samej konsoli. W pierwszym kroku odłączcie konsolę od Internetu odpinając kabel Ethernet, w przypadku połączenia WiFi tymczasowo wyłączcie router lub zmieńcie hasło do sieci żeby uniemożliwić konsoli połączenie.

Zobacz: Nie aktualizujcie swojego Xboxa One!

Problem czarnego ekranu śmierci dopadł wiele modeli konsol zarówno Xbox One jak i wersji One S i dotyczy głównego ekranu nawigacyjnego. Jeżeli go widzicie to jest kilka metod na ominiecie problemu, jedna z nich może zadziała także na waszej konsoli:

  • Pierwsza metoda to wciskanie RT + Y zaraz po uruchomieniu konsoli, co powinno przywrócić widoczność ekranu głównego.
  • Druga metoda to wciśnięcie przycisku Home na padzie i szybkie przejścia do innej zakładki.
  • Kolejny sposób to odwiedzenie Xbox Store. Wciskamy przycisk Home, następnie przechodzimy do Xbox Store a następnie bardzo szybko wciskamy A na jakimkolwiek banerze i wróć do ekranu głównego.
  • Inną, ale metodą jest twardy reset. Aby to zrobić przytrzymaj przycisk zasilania, aż konsola się wyłączy. Następnie uruchom ja ponownie. Rozwiązanie jednak może nie być trwałe i wymagać takiej samej operacji przy kolejnym uruchomieniu konsoli.
  • W związku z tym, że problem leży po stronie problemów z połączeniem w połączeniu z serwerami Microsoft najlepiej wejść w tryb offline, wchodząc w ustawienia Wi-Fi i odłączając się od usługi Xbox Live.

Zobacz: Znamy już oficjalną ofertę Games With Gold na luty

Jeżeli znaleźliście inne patenty, dajcie znać w komentarzach. Obecnie Microsoft pracuje nad poprawką. Gdy tylko zostanie wdrożona damy Wam znać.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię