Strona głównaKonsoleNintendo kończy sprzedaż gier w eShop na Wii U i 3DS

Nintendo kończy sprzedaż gier w eShop na Wii U i 3DS

Jeżeli macie jeszcze jakieś braki w bibliotece gier na Wii U lub 3DS to powoli szykujcie kasę do ich uzupełnienia. Nintendo ogłosiło, że zamierza wycofać ze sprzedaży gry na te dwie platformy.

Taka jest kolej rzeczy, że przychodzą nowe platformy a stare odchodzą. Koszty utrzymania sprzedaży w wirtualnym sklepie przewyższają dochody. Nintendo ogłosiło, że ze eShopu zostaną usunięte gry na Wii U i 3DS. Na szczęście stanie się to dopiero w marcu 2023 roku.

Zobacz: Dead Island 2 – zbliża się ponowna zapowiedź gry?

Od tego momentu nie będzie można dokonywać zakupów w Nintendo 3DS eShop i Wii U eShop. Odcięty zostanie również dostęp do pobierania darmowych treści w tym do bezpłatnych dem i gier darmowych. nie będzie również już możliwości robienia zakupów w takich grach jak Wii Sports Club, Bokemon Bank i StreetPass Mii Plaza.

Gracze nadal będą mogli pobierać aktualizacje oraz grać w gry online dostępne na tych platformach. Przed marcem 2023 Nintendo zablokuje możliwość dodawania środków do konta eShop. Od 23 maja 2022 nie będzie już możliwości używania kart kredytowych do dodawania środków. Jeśli połączyliście swój portfel Nintendo Network ID, którego używasz z konsolą Nintendo Switch, z Wii U i/lub 3DS, nadal będziesz mógł używać środków z tego portfela na dowolnym urządzeniu. Jednak po marcu 2023 roku środki te będzie można wykorzystać tylko na Nintendo Switchu. Gracze będą mogli również wykorzystać kody pobierania do końca marca 2023 roku.

Jak podają przedstawiciele Nintendo jest to naturalny cykl życia produktów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię