Strona głównaKonsoleNintendo nie potwierdza prac nad nową wersją konsoli Switch

Nintendo nie potwierdza prac nad nową wersją konsoli Switch

Nowa wersja przenośnej konsoli Nintendo Switch powinna ukazać się wcześniej czy później. Obecnie jednak firma skupia się głównie na zaopatrywaniu sprzedawców w okresie przedświątecznym.

Magazyn Forbes przeprowadził wywiad z szefem Nintendo America Reggie Flis-Aime pytając go o plany związane z Nintendo Switch. Jak przyznał obecnie firma skupia się na produkcji wersji szaro-neonowej i upewnia, że nie zabraknie jej w sklepach przed świętami. Jest to teraz główny cel firmy. Reggie przyznaje również, że Nintendo nie planuje stworzenia urządzenia typowo domowego na wzór konsol konkurencji. Switch nadal pozostanie konsolą z Joy-Conami i obecnymi możliwościami wykorzystania, jako konsoli przenośnej oraz stacjonarnej.

Zobacz także: NES Mini Classic i SNES Mini Classic wkrótce znikną z półek sklepowych

Nie oznacza to oczywiście, ze Nintendo nie pracuje nad nową wersją sprzętu. Według plotek nowa wersja Nintendo Switch ma ukazać się w drugiej połowie 2019 roku. Samo urządzenie ma zostać wyposażone w nowy wyświetlacz o lepszych parametrach i bardziej energooszczędny. Flis-Aime nie potwierdza jednak tych plotek. Możemy tylko spekulować, czy będzie to wersja slim dość charakterystyczna dla maszyn mid-gen, czy całkiem nowa rewizja z lepszym procesorem i większą ilością pamięci.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię