Strona głównaKonsoleNintendo pozwane w pozwie zbiorowym z powodu psujących się Joy-Conów

Nintendo pozwane w pozwie zbiorowym z powodu psujących się Joy-Conów

Wielu użytkowników konsolki Nintendo Switch skarży się na problem “driftujących” Joy-Conów. W Stanach, znanych z tego, że ze wszystkim idzie się tam do sądu, pojawił się nawet pozew zbiorowy wobec Nintendo w tej sprawie.

W tym konkretnym przypadku pozew wystosowali użytkownicy Switcha Lite. Gracze skarżą się, że Joy-Cony w ich konsolkach zaczęły “driftować” już w kilka godzin po zakupie. Driftowanie polega na niekontrolowanych, samoistnych ruchach kontrolera, a przenoszących się do gry. W ten sposób na przykład w grach może sama poruszać się kamera. 

Zobacz: Switch – nowe doświadczenie w postaci plastikowej obręczy

Zdaniem prawników zaangażowanych w sprawę, sytuacja łamie postanowienia gwarancji, stanowe przepisy chroniące konsumentów i jest przejawem wyłudzenia / oszustwa. Donoszą również, że Nintendo do tej pory nie zrobiło niczego by problem naprawić, prawdopodobnie dlatego, że wtedy po prostu przyznają, że taki problem istnieje i to na masową skalę. Jedyną reakcją jest oświadczenie, że w przypadku jakichkolwiek problemów użytkownicy mogą kierować się na stronę supportu http://support.nintendo.co.uk.

Zobacz: Switch otrzyma zestaw gier ze SNES-a

Co sądzicie na temat pomysłu z pozwem zbiorowym i reakcji Nintendo na całą sytuację?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię