Strona głównaKonsoleNintendo planuje aż 2 nowe modele Switcha. Oba zadebiutują w tym roku?

Nintendo planuje aż 2 nowe modele Switcha. Oba zadebiutują w tym roku?

Nintendo Switch okazało się sporym sukcesem Japończyków. Konsola, chociaż technologiczne daleko jej do PlayStation 4 lub Xbox One, sprzedaje się wyśmienicie. Nie oznacza to jednak, że Nintendo nie zamierza wzorować się na Sony i Microsofcie. W tym roku prawdopodobnie do sprzedaży trafią 2 nowe modele Switcha.

Ta generacja konsol wprowadziła sporą zmianę na rynku. Jako gracze dostaliśmy kilka wersji urządzeń do wyboru. Ktoś może w tym momencie powiedzieć, że wcześniej było przecież podobnie, bo Sony wprowadzało po jakimś czasie wersje Slim. To prawda, ale pod względem możliwości były to jednak te same konsole. W przypadku PlayStation 4 jest inaczej, bo wersja Pro pozwala na więcej.

Zobacz: Hacker zainstalował Windowsa 10 na Nintendo Switch

W ogólnym rozrachunku można powiedzieć, że koncept się przyjął. Graczom raczej nie przeszkadza to, że mają do wyboru różne wersje konsoli. Być może dlatego na podobny krok zamierza zdecydować się Nintendo. Według The Wall Street Journal prawdopodobnie jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią 2 nowe modele Switcha.

Pierwszy z nich ma być skierowany do bardziej wymagających graczy, ale z tym zastrzeżeniem, że nie będzie tak wydajny jak PlayStation 4 Pro lub Xbox One X. Ale w sumie tym nowy Switch ma być – nowszą i lepszą wersją samego siebie. Jeśli chodzi o drugi model, to tutaj Japończycy mają pójść w kompletnie innym kierunku. Ma to być tańsza wersja, skierowana do niedzielnych graczy. Nintendo ma ten wariant traktować wręcz jako następstwo konsoli 3DS.

Zobacz: CD Projekt może pracować nad grą na konsolę Nintendo Switch

Obie wersje Nintendo Switch mają zostać zapowiedziane w trakcie targów E3 2019 w Los Angeles, które odbędą się pierwszej połowie czerwca. Dokłada data wprowadzenia ich na rynek nie jest znana, ale prawdopodobnie jeszcze w tym roku zadebiutują na sklepowych półkach. Według The Wall Street Journal Nintendo może celować w Święta Bożego Narodzenia i jednoczesną premierę nowych wersji Pokemonów, czyli Sword oraz Shield.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię