Strona głównaKonsoleNintendo naprawi driftujące Joy-Cony za darmo i bez zadawania pytań

Nintendo naprawi driftujące Joy-Cony za darmo i bez zadawania pytań

Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale Nintendo prawdopodobnie zmienia swoją politykę w kontekście naprawy popsutych Joy-Conów. To prawdopodobnie pokłosie złożonego niedawno pozwu zbiorowego.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o pozwie zbiorowym przeciwko Nintendo, który został złożony w jednym z sądów w Stanach Zjednoczonych. Dotyczył on psujących się Joy-Conów, które po czasie mają tendencję do driftowania. To dość powszechne zjawisko, w którym tzw. gałka wykrywa ruch, chociaż nie jest wychylana w żadnym kierunku. Rzecz w tym, że japońska firma do tej pory niezbyt chętnie dokonywała napraw. Niektórzy użytkownicy byli wręcz obciążani kosztami usunięcia usterki. Stąd właśnie pozew zbiorowy.

Zobacz: Origin Big 2.0 – Święty Graal każdego gracza. PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch w jednym

Nintendo naprawi Joy-Cony za darmo

Nintendo przez jakiś czas nie reagowało na pozew i nadal oficjalnie tego nie zrobiło. Jednak kolejne serwisy informują o zmianie polityki. Od teraz wszystkie Joy-Cony, które driftują, mają być naprawiane za darmo i bez zadawania żadnych pytań. Co więcej, osoby, które wcześniej poniosły koszty naprawy, mają mieć zwrócone pieniądze. Takie wytyczne miały zostać wysłane do wszystkich oficjalnych serwisów Nintendo. Zmieniono też dokumenty wewnętrzne, które opisują procedury naprawcze.

To świetna informacja dla wszystkich klientów. Dobrze, że Nintendo zmieniło swoją politykę. Szkoda, że dopiero wtedy, gdy złożony został pozew zbiorowy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię