Strona głównaKonsoleNintendo Switch – konsola zostanie zabezpieczona Denuvo?

Nintendo Switch – konsola zostanie zabezpieczona Denuvo?

Nintendo zaprezentowało Switch Emulator Protection, zabezpieczenie DRM przygotowane z myślą o konsoli Switch. Mato na celu zabezpieczenie konsoli przed możliwością uruchamiania pirackiego oprogramowania.

Zabezpieczenie Denuvo pojawiło się w 2014 roku i od razu zyskało bardzo złą sławę wśród graczy. Mające na celu uprzykrzyć życie piratom, głownie wywołuje bóle głowy u legalnych graczy, powodując szeregi problemów z wydajnością czy możliwością uruchamiania legalnie zakupionych gier.

Zobacz: Xbox w końcu obsługuje czat głosowy Discord

Twórcy Denuvo – Irdeto potwierdzili, że tworzą właśnie technologię Nintendo Switch Emulator Protection, co wywołało spore zaniepokojenie, wśród graczy obawiających się o jakość rozgrywki na Switch.

Jak czytamy w opublikowanym na Twitterze chwalipoście:

Denuvo by Irdeto wprowadza na rynek pierwszą technologię Nintendo Switch Emulator Protection, która chroni gry debiutujące na Nintendo Switchu.

Nintendo twierdzi, że od dawna zmagają się problemem piractwa na ich konsolach, a wprowadzenie Denuvo ma ten problem rozwiązać. Oby tylko nie było to wylanie dziecka z kąpielą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię