Advertisement
Strona głównaKonsoleNintendo Switch Pro na architekturze Volta, ale bez znaczącego wzrostu wydajności

Nintendo Switch Pro na architekturze Volta, ale bez znaczącego wzrostu wydajności

Według plotek Nintendo pracuje nad nową, ulepszoną wersją konsoli Nintendo Switch. Standardowa wersja oparta jest na układzie SoC Nvidia Tegra X1+. Dla wersji Pro ma powstać zupełnie nowy chipset, oparty na architekturze Volta.

Według najnowszych plotek Nintendo dalej współpracuje z Nvidią, czego efektem ma być nowy układ SoC do konsoli Switch Pro. Ma on być oparty na architekturze Volta. Została ona wykorzystana tylko w kartach Tesla oraz Titan, po czym Zieloni przeszli na architekturę Turing. Dlatego też trudno o jakiekolwiek szczegóły, poza tym że układ prawdopodobnie zostanie zbudowany w litografii 12 nm.

Zobacz: Nintendo opatentowało Joy-Con z rysikiem

Pogłoski nic nie mówią o temat ewentualnej specyfikacji. Natomiast powtarza się zdanie o niewielkiej poprawie wydajność w porównaniu do zwykłego Switcha i braku obsługi rozdzielczości 4K Ultra HD. Po co w takim razie nowa wersja, która miałaby być ulepszoną konstrukcją? Na ten moment trudno na to pytanie odpowiedzieć.

Zobacz: Metro Redux zmierza na Nintendo Switch

To co prawda nic oficjalnego, ale Nintendo Switch Pro miałoby trafić do sprzedaży po koniec 2020 roku. Produkcja ma ruszyć jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię