Advertisement
Strona głównaKonsoleNintendo opatentowało Joy-Con z rysikiem

Nintendo opatentowało Joy-Con z rysikiem

Nintendo ujawniło patent na Joy-Con z rysikiem. Patent został opublikowany 16 stycznia 2020 pokazuje nową nakładkę na Joy-Con, podobny do opaski na nadgarstek, ale zamiast opaski wyposażony jest w rysik na końcu kontrolera.

W patencie znajdziemy szczegółowy opis nowej nakładki Joy-Con, w tym sposób w jaki ma on działać w praktyce z ekranem dotykowym Nintendo Switch. Instalacja rysika wyglądałaby identycznie jak nakładki z opaską na nadgarstek.

Zobacz: DualShock 5 będzie kompatybilny z PlayStation 4

 Według opisu pióro dotykowe po dotknięciu obiektu na ekranie będzie wibrowało. Co więcej, rysik będzie mógł rysować także linie różnej grubości, co zwiększa jego użyteczność. Wniosek patentowy został złożony w czerwcu 2019. Mniej więcej w tym samym czasie gdy Nintendo wypuściło rysik kompatybilny z niektórymi grami np. Mario Maker 2, którym można szkicować własne plansze.

Zobacz: Oficjalnie: Microsoft pojawi się na E3 2020

Rysik podłączony do Joy-Cona to ciekawe rozwiązanie i sugeruje pojawienie się kolejnych gier kompatybilnych z tym rozwiązaniem. A co Wy sądzicie o takim narzędziu? Przydatne czy raczej niepotrzebny gadżet?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię