Strona głównaGryAktualnościNintendo walczy z twórcami portu Super Mario 64 na PC

Nintendo walczy z twórcami portu Super Mario 64 na PC

Prawicy Nintendo poszli na wojnę z fanowską wersją Super Mario 64 na PC. Nieoficjalna wersja gary jest niemal idealnym portem produkcji Nintendo.

W zeszłym tygodniu w sieci pojawił się stworzony przez fanów Super Mario 64 w wersji PC. Pomimo tego, że gra jest stworzona przez fanów to bardzo zaskakuje jakość wykonania oraz wierność z pierwowzorem jaki powstał na konsole Nintendo 64.

Zobacz: Antypiracki serwis Nintendo zniknął z sieci, nikt nie zauważył

Nic więc dziwnego, że prawnicy Nintendo bardzo szybko ruszyli do boju i zaczęli usuwać grę z sieci. Obecnie większość linków, z których można było pobrać grę jest już nieaktywna. Skarga trafiła również do Google, aby ograniczyć możliwość wyszukiwania projektu w wyszukiwarce. Co więcej, kasowane są również filmy na YouTube.

Mamy pełną świadomość, że gra została stworzona niezgodnie z prawem i bez zgody Nintendo, jednak nadal szkoda. Nieoficjalny port został przeniesiony na PC z pełnym zaangażowaniem twórców. Gra wspierała rozdzielczość do 8K oraz kontrolery z Xbox 360 i Xbox One. Do powstania gry zostały użyte dane, które wyciekły jakiś czas temu z Nintendo.

Nintendo bardzo mocno walczy z przejawami łamania praw autorskich do ich gier. Jakiś czas temu została zamknięta strona z ROM-ami gier z NES.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię